קורס ניו-מדיה

 

קורס "ניו מדיה בחינוך"

 

 

זהו קורס ייחודי וראשון מסוגו. בקורס מושם דגש על השינויים בעולם הטכנולוגי תוך התייחסות למערכת החינוך ולתפקיד המורה. כמו כן, בקורס זוכים המשתתפים בכלים פרקטיים ליזמות ועבודה חינוכית ברשת.

 

חלק מהתכנים אליהם נחשפים המשתתפים במהלך הקורס:

לימודים דרך פייסבוק
יו-טיוב ככלי חינוכי
משחקים עם גוגל
אפליקציות חינוכיות והעולם הסלולרי
חוקי היזמות החינוכית החדשים
בניית מסלול לימודים אישי ב – MOOC , ועוד.

הקורס משלב שיעורים תיאורטיים לצד תרגול מעשי ובניית פרויקט חינוכי של כל משתתף, תוך הקניית כלים טכניים למעוניינים לשלב את ערוצי המדיה החברתית במוסד החינוכי שבו הם עובדים.

 

MOOCMassive Open Online Courses 

זוהי מגמה חדשה בהתפתחות האקדמיה אל מעבר לגבולות המוכר. בשנתיים האחרונות מספר גדל והולך של אוניברסיטאות מובילות (MIT, סטנפורד, פרינסטון, ייל, הארווארד, דיוק וכו') מציעות קורסים באינטרנט, המועברים על ידי המרצים הטובים בעולם. קורסים אלו מציעים הוראה איכותית ביותר, ומאפשרים למידה בקצב אישי לכל אחד, בכל זמן, ובכל מקום.

​חלק גדול מהקורסים זוכים לפופולריות רבה ומציגים ממוצע נרשמים של עשרות אלפים לכל קורס.

ה-MOOC שמפותח בסמינר הקיבוצים, הוא ראשון מסוגו בתחום החינוך הדיגיטלי, וראשון בשדה הכשרת המורים בישראל ובעולם.

 

Mooc – אינטרקטיבי

הקורס בנוי באופן שמערב את הצופה והופך אותו לצופה פעיל. לסטודנטים ניתנות מספר אפשרויות בחירה במהלך צפייה בכל שיעור והבחירות שלהם משפיעות על התכנים להם הם נחשפים.
כך שהלכה למעשה, כל סטודנט בקורס יכול לבחור להעמיק בתחומים שמעניינים אותו וכך גם לעבור חוויה שהיא רלוונטית יותר עבורו ושונה מחוויות הסטודנטים האחרים.

 

 

MOOC– קוד פתוח

המונח קוד פתוח לקוח מעולם התוכנה, כשכל תוכנה מבוססת על שורות קוד. שורות קוד אלה הן בעצם "מאחורי הקלעים" של התוכנה, אלה שיוצרים אותה. "קוד פתוח"משמעותו:

1. "מאחורי הקלעים" ששקופים ונגישים לכולם.
2. "מאחורי הקלעים" שמאפשרים לכל אחד לעשות בהם שימוש חופשי ובכך, הלכה למעשה, ליצור תוכנה חדשה שמתבססת על הקוד הקיים.

קורס "ניו מדיה בחינוך" מבוסס גם הוא על גישת הקוד הפתוח, כשלכל אחד מהסטודנטים יש אפשרות להיחשף לכל התוכן של הקורס וליצור בו תוספות והעמקות משל עצמו. תוספות אלה עשויות גם להשתלב בסמסטרים העתידיים של הקורס.